2.017 views

Çocukluk Kokusu

     Kaynamış süt kokusu hep çocukluğumu getirir bana. Süt demek çocukluk demek benim için. Süt dişlerinin bile henüz çıkmadığı, süt kadar beyaz bir masumiyetle gülümsenen o günler. Çayı küçüklerin içemediği, kahvenin bizi karartacağına inanılan o bembeyaz günler. Belki erkenden uyanıp herkesi uyandırdığımız bir hafta sonu kahvaltısı, belki de uyumayacağım diye inat edilen bir uyku öncesi demekti süt.
     Ne güzeldi telaşlarımız, ne önemliydi her bir günümüz. Öğle güneşi gelmeden sokakta birkaç saat daha fazla oynamak için erkenden başlardık güne. Karnımızı doyurmak pek de derdimiz değildi oyuna doymak isterken. Seksek çizili sokaklarımızdan korkmazdık. Sokaklar arkadaştı, oyundu, özgürlüktü, mutluluktu.
    Bir güne sığdırdığımız koşuşturmalar, heyecanlar, gülüşlerle içilen o mis kokulu sütlerin her bir yudumunu hak ederdik.
     Büyüdük ve kirlendik mi bilinmez, ama hepimiz bir zamanlar süt masumiyetiyle bakıyorduk hayata, gökyüzüne. Dökülen her bir süt dişimizle, masumiyetimiz de döküldü belki.

Çocukluk huzurunda bir şarkı gülümsetsin içinizdeki süt çocuklarını! 🙂

1 Yorum

  1. merhaba büşra, uzun bir aradan sonra bloğa devam etmek istedim ve sayfamı açtığımda senin de bir süredir yazıyor olduğunu görünce hem çok sevindim hem de şaşırdım.ikimiz için de çok güzel olur inşallah.. yazılarına biraz göz attım gerçekten çok güzeller:) bir çoğu gerçekten benim de içimdekileri yansıtıyor. mesela 'küçük prens' benim de çok uzun zamandır okumak istediğim ama bir türlü fırsatını bulup da elime alamadığım ve iki ay önce ancak okuyabildiğim bir kitap, özellikle bu kitap ve çocukluk kokusu üzerine yazdıklarında ben de kendimi buldum… her şeyi çok ama çok güzel ifade etmişsin, gerçekten nasıl denir bilmiyorum ellerine yüreğine sağlık:) çok uzatmasam iyi olacak zaten mektup tadında bir yorum oldu:)) amatör bir şekilde yazmaya devam edeceğim vakit buldukça ama çok da karalı değilim açıkçası ama şunu da belirteyim yazacaklarının ilk okuyucusu olacağım:) iyi akşamlaaarrrr…okulda görüşmek üzeree….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir